Κωνσταντινίδης Συμεών (Δ.Ε. Κηφισιάς)
![](https://dinamielpidaskifissias.gr/sites/default/files/%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%8E%CE%BD-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82.jpg)
Υποναύαρχος(εα) ΠΝ. Αποφοίτησε από την Σχολή Ναυτικών Δοκίμων το 1982. Αποστρατεύτηκε από το Πολεμικό Ναυτικό το 2012. Με μεταπτυχιακό δίπλωμα στη Ναυτική Επιστήμη και Στρατηγική καθώς και στην Ωκεανογραφία-Μετεωρολογία, υπηρέτησε στο ΓΕΕΘΑ στις Διεθνείς Σχέσεις και στο Ναύσταθμο Κρήτης ως Διευθυντής Διοίκησης. Δίδαξε στη Σχολή Μόνιμων Υπαξιωματικών Ναυτικού. Έχουν δημοσιευθεί μελέτες του.
Δύναμη Ελπίδας Κηφισιάς
Email: gthomk@yahoo.gr